Hayatı Kullanma Kılavuzu 289160014477

       Tebrikler, yeni bir can kazandın. Aşağıdaki direktifleri eksiksiz bir şekilde uygularsan hepimiz bu süreci kazasız belasız atlatırız. Şimdiden, iyi yaşamlar.

 1. Öncelikle 42 (Bunu her kılavuzun başına yazmamızı istiyorlar ama daha hatırlayan çıkmadı.)
 2. Bundan sonra bu gün hayatında önemli bir yer tutacak. İstemesen de seni bununla birlikte değerlendirecek çok kişi olacak. Önündeki ell.. ehh ne kadar olduğu belirsiz süre boyunca sen de bazen neşeyle bazen de bıkkınlıkla bekleyeceksin bugünün gelmesini.
 3. Bugünden başlayarak %96’sını unutacağın binlerce kişi ile karşılaşacaksın. Çok şey kaybetmeyeceksin yine de, fazla orijinal değilsiniz zaten hiç biriniz.  Ama  kimseye güvenme, en güvendiğin baban…. Ya böyle şeyler yazmayın demiştim size, ciddi bir müessese burası, çocuk eğlendirmiyoruz.
 4. Bundan sonraki hayatın pratikte ikiye bölünmüş durumda ve ne yazık ki en zevkli kısımlar gözlerin kapalı olduğunda yaşanacak. Yönetimi ikna etmeye çalışıyoruz yeni bir düzenleme için. Darısı diğer kılavuzlara.
 5. Bütün hayatın boyunca mucize olarak değerlendirebileceğin bir şeyler bekleyeceksin, boşuna bekleme, gelmeyecek.
 6. Yine bütün hayatın boyunca insanların ikiye ayrıldığını duyacaksın -yine- insanlardan. Bizim elimize henüz öyle bir bilgi ulaşmadı. Önemsemeyebilirsin.
 7. Sana gerçek olanın ne olduğunu söylemek isterdik ama nasılsa doğduğun bölgenin doğrularıyla şekilleneceksin. O yüzden yaşasın Ukko (Lan, bunun doğru olduğuna emin misiniz, ben bitti biliyordum bunu)
 8. Yine hayatın boyunca (Hep aynı kelimeler, orijinal olun biraz) etrafındaki herkes aşk,sevgi, kelebekler vb. yavelerle (evet , böyle) kafanı çelip, saçma sapan mazeretlerle seni kullanmaya çalışacak. Bunların hiç biri doğal değil. Evet, kelebekler dahil hepsi insan kaynaklı. Fazla kafa yormaya gerek yok.
 9. Doğadan bahsetmişken, hayır, esas gerçek o da değil.
 10. Şimdi farkında değilsin ama ilerde önüne iki yol çıkacak. Daha çok kullanılmış gibi görüneni tercih edersen ömür boyu rahat edersin, idealler karın doyurmuyormuş. Bana öyle dediler yani.
 11. Aşağıda körü körüne bağlanabileceğin bir kaç slogan var. Canın sıkılırsa kullanırsız
  • İnanmak yaşamaktır.
  • Günü yaşa.
  • Her şey akar.
  • Özgürlük ekmekten önemlidir.
  • Anlamak özgürlüktür.
  • Öğrenmek yaşamaktır.
  • Kendin ol.
  • Yaşamak yaratmaktır.
  • Hep olduğun kadar varsın.
  • Gülümse hayata.
  • Babana bile güvenme – silin bunu
 12. Nicelik/nitelik, aşk/para, sanat/toplum, sayısal/sözel, anne/baba gibi karşılaştırmaların çekiciliğine kapılma. Unutma, ell… ehh, belirsiz bir süre sonra öleceksin. Girme topa.
 13. Sahip olduğun doğuştan gelen özelliklerle övünürken, kocaman zarlar tarafından oluşturulduğunu ve bunların tamamen tesadüfi olduğunu unutma. Evet, Einstein yanlış biliyor.
 14. Yaşam bir yanlış anlaşılmalar yumağı, ne yaparsan yap yanlış anlayıp yanlış anlaşılacaksın, o yüzden olan biteni fazla umursama.
 15. Öyküler şeytan icadıdır. Asla ne idüğü belirsiz bir öykü etkinliğine katılma. (Şiir de eklenebilir buraya)
 16. Sanat  (ve hayal etmek) çok abartılıyor. Burada, yönetim kademesinde, sanatın –Deep Power-Pop Punk dışında- hiçbir dalı tasvip edilmiyor. Bütün gün “Your daddy was a nazi clown” dinlemekten beynimiz patlayacak yakında. İkna çalışmaları devam ediyor, ama şimdilik uzak durmanda fayda var.
 17. Dualar ve beddualar çok önemlidir. “Dualarınla yaşamadım ki beddularınla öleyim” diyenlere aldırma. Elimizde beddualarla öldüğü tespit edilen belirli sayıda insan mevcut.
 18. Hayvanlara –özellikle kedilere- iyi davranmanı tavsiye ediyoruz. Bir sonraki versiyonda kimin kim olacağını yönetim bize bile söylemiyor.
 19. Uzattığımızı mı düşünüyorsun, bir de Osho’ya bak istersen.
 20. Bu madde sadece “Neden 19?” diye sorgulayacak faniler için konuldu. Her şeyi sorgulamak iyi değildir.

Not: Bu kılavuz her insan için ayrı olarak hazırlanmakta ve bir kereliğine mahsus (tercihen doğum öncesi) kendisine gösterilmektedir. Ve evet, olayın saçmalığı ile ilgili yönetimi ikna çalışmaları devam etmekte.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s